Qatar Airways Ünlü Futbolcularla Güvenlik Demosu Hazırladı

Qatar Airways, uçuşlarında kullanacağı yeni güvenlik videosunu görücüye çıkardı. Güvenlik demosu, maç öncesi futbol takımının teknik direktörünün, futbolcularla yaptığı konuşmayı, eğlenceli bir güvenlik videosuna dönüştürmüş. Havayolu, yıl sonundan önce tüm uçuşlarda bu filmi göstermeye başlayacak.

Altı dakikalık videoda, Qatar Airways’in AS Roma, FC Bayern Münih, Boca Juniors ve FIFA ile devam eden iş ortaklıkları üzerinden futbol yıldızlarının kullanılması fikri hayata geçirilmiş. Filmde, Brezilyalı futbolcu Neymar Jr, FC Bayern Münih’in yıldızı Robert Lewandowski ve AS Roma’nın yıldızı Cafu yer alıyor.

İlgili Haber | Sporcuların Başarısında Uçuşların Şaşırtıcı Etkisi

İngiliz televizyoncu ve komedi oyuncuları Jason Thrope ve Ross Hatt’ın da teknik direktör ve asistanını oynadıkları filmde, yolcuların uçuş emniyetine yönelik dikkatlerinin çekilmesi amaçlanıyor.

Film uçak kabini olarak da kullanılabilme özelliğine sahip lüks bir soyunma odasında geçiyor. Lewandowski uçakta can yeleğinin nasıl kullanılacağını gösteriyor, Cafu oksijen maskesi takmanın inceliklerini açıklıyor. Paris Saint-Germain yıldızı Neymar Jr’ın Qsuite yolcularına rehberlik etmek için özel bir oyunculuk sergiliyor.

İlgili Haber | Şampiyonlar Ligi Finaline Uçuş Eziyeti

Senaryosunu ödüllü yaratıcı ajans 180 Kingsday ile birlikte yazan Peter Lydon’un yönettiği altı dakikalık film, Qatar Airways’in global müşterilerine  yönelik olarak hazırlandı. Havayolunun en yeni kampanyalarını yansıtan film, uçuş deneyiminin hayati bir kısmına eğlenceli bir bakış açısı sunmayı amaçlıyor.

Mizahın hafızayı canlandırdığı fikri üzerinden yola çıkan 180 Kingsday ekibi, uçuştaki herkes için çok değerli ve önemli bu bilgileri iletmenin daha iyi bir yolu olmadığını iddia ediyor.

İlgili Haber | Dünya Kupasına Ülkeler Hangi Uçaklarla Geldi?

Daha önce de Türk Hava Yolları’nın güvenlik demo filmlerinde yıldız sporcuları oynatma konusunda güçlü bir geçmişi var. Lionel Messi’den Kobe Bryant ve Tiger Woods’a kadar değişen bir çok isim, zaman içinde THY’nin uçuş içi güvenlik filmlerinde rol almıştı.

Muhammed YILMAZ

adbanner