Qatar Havayolları Sabiha Gökçen’de 1 Milyonuncu Yolcuyu Karşıladı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, Qatar Airways’in 1 milyonuncu yolcusu için özel bir karşılama seremonisi düzenlendi.

Doha’dan Sabiha Gökçen’e seyahat eden İrem Şeker, uçağın kapısında alkışlarla karşılandı ve kendisine Qatar Airways ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçan bir milyonuncu yolcu olduğu bildirildi.

İlgili Haber | Dünyanın En İyi Havayolu 5’inci Kez Qatar Airways Oldu

Qatar Airways Güney Doğu Avrupa ve Türkiye Müdürü Ferit Aksun tarafından Şeker’e iki kişilik Sabiha Gökçen-Doha gidiş dönüş bilet hediye edildi. Uçaktaki diğer yolcular ise, geleneksel Türk Lokumu ve ikramları ile karşılandı.

Qatar Airways Güney Doğu Avrupa Ülke Müdürü Ferit Aksun: “Qatar Airways, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda faaliyet göstermesinin beşinci yılını kutlamanın yanı sıra bir milyonuncu yolcusunu da ağırlamaktan mutluluk duyuyor. Bu yıl bizim için önemli olan Türkiye pazarına İzmir uçuş noktasını ekleyerek, Türkiye’ye olan bağlılığımızı daha da güçlendirdik ve önümüzdeki yıllarda güçlenen ilişkilerimizi sürdürmeyi umuyoruz.” şeklinde konuştu.

ISG CEO’su Ersel Göral: “Qatar Airways ile olan ortaklığımızdan ve yolculara havalimanı ve tesislerimizde hizmet vermekten gurur duyuyoruz.’’ dedi ve ekledi: “Beş yıl önce Qatar Airways ile bu yolculuğa başladığımızdan beri çok yol kat ettik. Qatar Airways’in ISG’daki varlığı, daha fazla büyümemize ve ISG’ın Avrupa’daki en büyük havaalanlarından biri olarak konumunu güçlendirmesine destek oldu. Gelecek yıllarda, bu ortaklığın hem Qatar Airways hem de ISG’a daha fazla başarı getireceğini umuyoruz. Qatar Airways’in güçlü ağı ve yüksek hizmet kalitesi ile ISG’ın üstün kaliteli terminal tesisleri yolculara büyük fayda sağlayacak.”

Konuşmaların hemen ardından pasta kesimi yapıldı ve Qatar Airways ile ISG yetkilileri birbirine hediye takdim etti.

İlgili Haber | Qatar Airways Ünlü Futbolcularla Güvenlik Demosu Hazırladı

Qatar Airways, ISG – Doha arası günde üç uçuş ve İstanbul Havaalanı’ndan günde iki uçuşun yanı sıra Türkiye’de İzmir, Ankara, Adana, Bodrum ve Antalya olmak üzere yedi varış noktasına uçuyor.

Qatar Airways şu anda Hamad Uluslararası Havaalanı (HIA) üzerinden 250’den fazla uçaktan oluşan modern filosuyla, dünya genelinde 160’tan fazla noktaya sefer düzenliyor. Havayolu kısa süre önce Fas’ın başkenti Rabat, İzmir, Malta; Filipinler’de Davao; Portekiz’de Lizbon, ve Somali’nin başkenti Mogadişu’yu uçuş ağına ekledi.

Havayolu ekim ayında Malezya Langkawi’yi uçuş ağına eklerken, Gaborone ile Botsvana’yı ise 15 Aralık’tan itibaren geniş uçuş ağına ekleyecek.

Gelecek yıl Japonya’nın Osaka şehri de dahil olmak üzere heyecan verici noktalar uçuş ağına eklenecek.

adbanner