Seyahat Seven Eşi İçin Uçak Şeklinde Ev İnşa Etti

Nijerya’nın başkenti Abuja’da yaşayan bir adam; seyahat etmeyi çok seven karısı için uçak şeklinde bir ev inşa etti.

Emekliye ayrılan uçakların; otel veya konaklama noktası haline dönüştürüldüğüne şahit olmuştuk. Ancak bu kez durum farklı. Nijerya’nın başkenti Abuja’da yaşayan Said Jammal, seyahat etmeyi çok seven karısı ve 6 çocuğunun yaşayacağı dev uçak görünümünde bir ev inşa etti.

Bu sıra dışı inşaata 1999 yılında başlayan adam, üç katlı evin inşaasını henüz bitiremedi.

Eve dönüştürülmüş bir uçaktan ziyade, dev bir uçak görünümüne sahip betonarme yapı inşa eden Jammal; burayı içinde konuk evi, cami, yüzme havuzu, çok sayıda ağaç bulunduran bir bahçe ve kapalı otoparkı da içeren bir kompleks şeklinde düşünmüş. Tamamlandığında Abuja’nın en turistik yerlerinden biri olmasını uman Jammal, yapının Nijerya’ya kültürel bir miras olmasının hayalini kuruyor.

İlgili Haber | Galler’de Etihad’ın A319’u Otel Oldu

İnşaat sektöründe çalışan Jammal, uçağa benzer yapının kuyruğun bir tarafına Nijerya bayrağının yeşil ve beyaz tasarımını, diğer tarafına ise Lübnan ile özdeşleşen sedir ağacını işlemiş.

Evin içinde birkaç oturma odası, yatak odası ve hatta bir taht bile düşünülmüş. Jammal, aynı zamanda evin içindeki çalışma ofisine, evin küçük bir modelini bile yerleştirmiş.

Jammal’ın çocuklarından Mohammed Jammal, babasının evi inşa etmeye başladığında yaklaşık 12 yaşında olduğunu söylüyor. Kardeşleriyle birlikte, okuldan sonra her gün inşaata yardıma geldiklerini ve evdeki çalışmaların 21 yıl geçmesine rağmen hala devam ettiğini söylüyor.

İlgili Haber | Airbnb’den Uçak Kiralamak

Muhammed YILMAZ

adbanner