Yeni üniforma İçin Kate Middleton’un Tasarımcısını Seçen Havayolu

Önümüzdeki beş yıl içinde, filosuna 13 yeni uçak katmaya hazırlanan Air New Zealand, 2024’te kullanılmaya başlanacak olan yeni personel üniforması için Kiwi moda tasarımcısı Emilia Wickstead’i seçti.

Yeni Zelanda’da doğan ancak İngiltere’de yaşayan Wickstead, moda dünyasında tanınmış bir isim. Hayranları arasında Cornwall Düşesi Kate Middleton ve eski ABD First Lady’si Melania Trump’ı sayıyor. Kate Middleton, yıllar içinde birçok kez Wickstead’in tasarladığı kıyafetlerle öne çıktı. Wickstead, Kraliyet Ailesi üyelerinin favori tasarımcılarından biri olarak biliniyor.

Air New Zealand Baş Müşteri ve Satış Sorumlusu Leanne Geraghty: “40’tan fazla Yeni Zelandalı tasarımcıdan görüş aldık. Ülkenin önde gelen yetenekli tasarımcılarından, Yeni Zelanda modasının derinliğini ve genişliğini sergileyen sunumlarını dinledik. Bu da karar verme sürecimizi inanılmaz derecede zora soktu. Sonuçta Emilia Wickstead, herkesin ortak fikri olarak öne çıktı.” ifadelerini kullandı.

Geraghty sözlerini şöyle sürdürdü: “Emilia, Air New Zealand’ı küresel sahnede farklı kılacak derecede yaratıcı ve benzersiz tasarımlar sundu. Bize, çalışanlarımız için hem işlevsel hem de rahat bir üniforma yaratmanın önemini anladığını da gösterdi.”

Wickstead, Air New Zealand’ın Mayıs 2023’te yeni üniforma belirlemek için tasarımcılardan teklif kabul ettiğini duyurmasının ardından seçildi. Mevcut üniforma tasarımı 12 yıldır kullanılıyor. Yeni Zelandalı tasarımcılardan sürdürülebilirlik, işlevsellik, emniyet ve yerel olmak gibi temel seçim kriterlerini dikkate almaları istendi.

Ünlü moda tasarımcısı Wickstead ise “Air New Zealand’ın bir sonraki üniforma tasarımcısı olarak seçildiğim için bundan daha gururlu veya daha heyecanlı olamazdım. Bu benim için gerçek bir tutku projesi. Beni memleketim Aotearoa’ya, sevdiğim topluluğa ve topraklara daha da bağlıyor” ifadelerini kullandı.

“Üniformaya yaklaşımım Yeni Zelanda’nın kültürel mirasına derin bir saygı etrafında şekilleniyor. Her şeyden önce insanlardan ilham alıyor. Ben kıyafetlerin dönüştürücü, canlandırıcı ve güçlendirici olabileceğine inanıyorum ve yeni üniformaların Air New Zealand’ın inanılmaz, birinci sınıf ekibine gurur ve aidiyet duygusu aşılayacağını umuyorum.” şeklinde konuştu.

Tasarımcı, yeni üniformaların “yıllarca öne çıkacak farklı bir üniforma” yaratmak için “yaratıcı dokunuşlar ve yeniliklerle şekillendirileceğini” söyledi.

Air New Zealand, projenin bir sonraki aşamasında, tasarım iyileştirmeleri, uçak içi denemeler ve tek tip kullanıcı danışmanlığı için, Wickstead ile yakın iş birliği yapmayı sürdürecek. Ortaya çıkacak nihai tasarımın da 2024’ün sonlarında açıklanması bekleniyor.

Emilia Wickstead tarafından tasarlanacak Air New Zealand üniformaları, önümüzdeki birkaç yıl içinde, kademeli olarak 5.000’den fazla Air New Zealand kabin görevlisi, ön büro personeli ve pilotların kullanımına sunulacak.

Air New Zealand Baş Müşteri ve Satış Sorumlusu Leanne Geraghty: “Emilia, dünyadaki en yüksek profilli müşterilerin bazıları için tasarımlar yaparak, inanılmaz derecede başarılı bir marka yarattı. Çalışanlarımızın da en iyiler tarafından giydirilmeyi hak ettiğini düşünüyoruz. Emilia’nın ekibimizde olmasından heyecan duyuyoruz. Onu Air New Zealand’a davet etmekten daha fazla gurur duyamazdık” ifadelerini kullandı.


İlgili İçerik | En Şık Üniforma Hangi Havayolunun?

adbanner