Emirates Türkiye’de Kabin Memuru Arıyor

İş ilanı bekleyen kabin memurları için müjdeli haber Dubai’den geldi. Emirates Havayolları, çok uluslu kabin ekibine katılacak yeni adayları belirlemek üzere, Türkiye’de aday değerlendirme etkinlikleri düzenleyecek.

Etkinlikler, 8 Aralık’ta Mövenpick Hotel İzmir’de, 19 Aralık’da The Marmara Antalya’da ve 28 Aralık ve 16 Ocak 2024’te DoubleTree by Hilton Bodrum’da gerçekleştirilecek.

Dünyanın 85 farklı ülkesinde, 150’den fazla şehire uçuş yapan Emirates, basit ancak kişiye özel ve mükemmel ağırlama hizmetleri sunmak; yolcular için unutulmaz bir seyahat konforu yaratmaya istekli, yetenekli ekip arkadaşları arıyor.

Emirates, adaylara yönelik çağrısını, Rio de Janeiro’da uyanmayı, Sidney’in turistik yerlerini keşfetmeyi ve Singapur yemeklerini tatmayı hayal ediyor musunuz? Emirates’in kabin ekibine katılarak, bütün dünyayı kariyerinizin bir parçası keşfetmeniz mümkün! şeklinde, oldukça cazip bir şekilde yapıyor!
Kabin ekibinde görev yapanlarının çoğunun, işle birlikte gelen benzersiz yaşam tarzı sebebiyle bu görevi “dünyanın en iyi işi” olarak tanımladıkları anlatılıyor.

Havayolu, kabin ekibinin tamamına, Dubai’deki son teknolojiyle donatılmış tesislerinde, birinci sınıf bir eğitim deneyimi sunuyor. 7 aşamalı eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, Emirates filosunda yer alan uçaklarda gökyüzüyle buluşuyor.

Havayolunun web sitesinde, kabin memurları için başlangıç maaşının ortalama 2660 Amerikan Doları (yaklaşık 47 bin TL) olduğu, işe başlayan kabin memurlarına, Dubai’nin farklı bölgelerinde bulunan havayoluna ait apartlarda (paylaşımlı odalarda) ücretsiz konaklama imkanı sunulacağı da belirtiliyor.

İlana Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Havayolunun filosundaki Boeing 777 ve Airbus A380 uçaklarıyla, dünyanın farklı noktalarına yapılan uçuşlarda, ikonik Emirates üniforması ile görev yapmak isteyen adayların görüşmelere davet alabilmesi için, internet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Adayların, mülakat günü, yanlarında İngilizce hazırlanmış güncel bir özgeçmiş ve yeni çekilmiş bir fotoğraflarını da bulundurmaları isteniyor.

Ayrıca, adayların tüm günü mülakat alanında geçirecek şekilde hazırlıklı gelmeleri öneriliyor.

Adayların, işe alım etkinliğine gelirken uyması gereken kıyafet, saç-sakal kesimi kuralları da başvuru sayfasında detaylı şekilde anlatılmış.

Kabin Memuru Adaylarında Aranan Şartlar

  • En az 160 cm boyunda; ayak ucundan, 212 cm kol erişimine sahip olmak.
  • Özgüvenli bir kişiliğe sahip ancak gerçek bir takım oyuncusu olmak.
  • En az Lise mezunu (Minimum 12 yıllık bir eğitimi tamamlamış) olmak.
  • Hem yazma hem de konuşma açısından akıcı İngilizce düzeyine sahip olmak. Ekstra dil biliyor olmak, adaya avantaj sağlayacaktır.
  • BAE çalışma vizesi gereksinimlerini karşılayabilmek.
  • En az 1 yıl, karşılama-uğurlama veya müşteri hizmetleri deneyimi bulunmak.
  • Emirates kabin memuru üniforması içinde, görünür bölgelerinde dövmesi bulunmamak.

Emirates İlanına Başvurmak İçin Tıklayın


İlgili Haber | Kabin Memurluğu Mülakatlarında En Sık Sorulan Sorular

adbanner