Gökyüzünde Bir Yılbaşı Ağacı

Havacılık endüstrisinde bizi şaşırtan olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Pilotların uçakların rotaları ile gökyüzüne ilginç şekiller çizmesi, son dönemde popüler oldu.

Geçtiğimiz aylarda Boeing test pilotları, 787-8 Dreamliner’lardan birinin test uçuşları sırasında ABD hava sahası üzerinde uçağın kendi portresini çizmişti.

ABD’de ayrıca geçen ay bir donanma pilotu, Washington eyaleti üzerinde uçarken uçağın kuyruk dumanıyla bir penis çizdiği için uyarı almıştı.

Bu kez Almanya’da, dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380’in test uçuşunu yapan pilot, rotasıyla bir Noel ağacı çizerek gökyüzünde ilginç bir görüntüye imza attı.

Ağacın süslerinin dahi rotaya eklendiği uçuş, Flightradar24’ten açıkça seyredilebildi.

5 saat 22 dakika süren uçuşun başlangıç ve bitiş noktası Almanya’nın Hamburg şehrinde yer alan Airbus’un Finkerwerder tesisleri oldu.

Pilot ve hava trafik kontrolörlerinin iş birliği ile gökyüzünde oluşturulan yılbaşı ağacı, Hamburg’tan Stuttgart’a kadar neredeyse tüm Almanya’yı kapladı.

Airbus bu sayede tüm havacılık endüstrisinin yeni yılını kutladı.

Yolcu bulunmayan deneme uçuşunda, uçağın rotasındaki çeşitli renkler de, seyrettiği irtifaya göre değişti.

Airbus test pilotunun ismini açıklamasa da tüm işaretlerin Kris Kringle’ı gösterdiğini söylemek güç değil.

Gökyüzüne ağaç çizen uçak, testleri tamamlandığında, Emirates’in filosuna katılacak.

GÖKYÜZÜNDE BİR YILBAŞI AĞACI✈️? ?Havacılık endüstrisinde bizi şaşırtan olaylar yaşanmaya devam ediyor. ?Pilotların uçakların rotaları ile gökyüzüne ilginç şekiller çizmesi, son dönemde popüler oldu. ?Geçtiğimiz aylarda Boeing test pilotları, 787-8 Dreamliner’lardan birinin test uçuşları sırasında ABD hava sahası üzerinde uçağın kendi portresini çizmişti. ? ABD'de ayrıca geçen ay bir donanma pilotu, Washington eyaleti üzerinde uçarken uçağın kuyruk dumanıyla bir penis çizdiği için uyarı almıştı.? ?Bu kez Almanya'da, dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380’in test uçuşunu yapan pilot, rotasıyla bir Noel ağacı çizerek gökyüzünde ilginç bir görüntüye imza attı. @airbus_a380_lovers ?Ağacın süslerinin dahi rotaya eklendiği uçuş, Flightradar24'ten açıkça seyredilebildi. ?5 saat 22 dakika süren uçuşun başlangıç ve bitiş noktası Almanya'nın Hamburg şehrinde yer alan Airbus’un Finkerwerder tesisleri oldu. ?Pilot ve hava trafik kontrolörlerinin iş birliği ile gökyüzünde oluşturulan yılbaşı ağacı, Hamburg'tan Stuttgart’a kadar neredeyse tüm Almanya’yı kapladı. ?Airbus bu sayede tüm havacılık endüstrisinin yeni yılını kutladı. @airbus ?Yolcu bulunmayan deneme uçuşunda, uçağın rotasındaki çeşitli renkler de, seyrettiği irtifaya göre değişti. ?Airbus test pilotunun ismini açıklamasa da tüm işaretlerin Kris Kringle’ı gösterdiğini söylemek güç değil. ?Gökyüzüne ağaç çizen uçak, testleri tamamlandığında, Emirates’in filosuna katılacak. @emirates #noel #aviation #airbus #a380 #airbusa380 #emirates #testflight #flightradar24

A post shared by MY (@yilmazmuh) on

adbanner