Uçak Tuvaletine Taharet Musluğu Geliyor | Boarding Info

Written by 18:07 Araştırmalar, SEYAHAT

Uçak Tuvaletine Taharet Musluğu Geliyor


Geçtiğimiz günlerde Hamburg’da düzenlenen Kabin İçi Ekipmanları Fuarı (Aircraft Interiors Expo) her yıl olduğu gibi bu yıl da bize çok sayıda uçak koltuğu çeşidi ve teknolojisini görme şansı sundu. Ustalıkla traşlanarak daraltılmış koltuklardan tam bir yatak şekline gelerek sonsuz konfor vadedenlere kadar pek çok ürün ziyaretçilere tanıtıldı. Ama uçak kabinlerinin belki de en önemli bölümü olan tuvalet için geliştirilen yeni bir model hepimizi çok daha yakından ilgilendiriyor.


İlgili Haber | Kristal Kabin Ödülleri Sahiplerini Buldu


Kabin iç mekan bileşenleri üreticileri arasında belki de en önemlisi olan Zodiac Aerospace, bugüne kadar geliştirdiği en teknolojik tuvaletlerine bir yeni işlev daha ekleyerek taharet musluğu fikrini hayata geçirdi. Şirket, en gelişmiş, kolay temizlenebilmesiyle öne çıkan, Ultraviyole aydınlatma sistemi ile özel bir dezenfektan sistemine sahip olan tuvaletlerinin artık programlanabilir taharet musluğu ile de zenginleştirildiğini açıkladı.

Zodiac, mevcut kolay temizlenebilir teknoloji ile üretilen tuvaletinin arka kısmına ayarlanabilir ve geri çekilebilir bir musluğu ilave ederek, uçaklardaki sıradan tuvaletleri lüks bir hale dönüştürebilmenin yolunu açtı.


İlgili Haber | Uçak Tuvaletlerine Dair Bilmeniz Gerekenler


Zodiac Aerospace, dünyanın her yerinde cazip bulunacağına inandığı alternatif su ayarına sahip taharet musluklu modeli en kısa sürede piyasaya sürecek. Musluğun yeri ve konumu istenen şekilde değiştirilebilecek ve havayollarına, tercihlerini yerel pazarlardaki duruma göre belirleme şansı sunulmuş olacak.Zodiac Aerospace, uçak tuvaletlerine eklenecek bu yeni özelliğin, günlük yaşamlarında taharet musluğu fonksiyonuna sahip tuvalete daha çok alışık olan yolcuları uçuran Orta Doğu ve Asya havayollarına hitap etmesini bekliyor.


İlgili Haber | İnişte ve Kalkışta Neden Tuvalete Gidilmez?


Musluk tuvalete monte edildiğinde, dışarıdan bakıldığında sıradan bir uçak tuvaleti gibi görünmeye devam edecek. Ancak yolcular, tuvaletin duvarındaki bir uzaktan kumanda panelinden musluğun işlevini kontrol edebilecek. Tuvaleti, kullanımların ardından tamamen dezenfekte etmek için UV ışınları kullanacak bir seçenek de düşünülmüş.


İlgili Haber | Uçak Tuvaletleri Kahveyle mi Temizlenir?


Uçaklarda taharet musluğu fikri aslında tamamen yeni değil. Özellikle Orta Doğulu iş adamları kendi özel jetlerinde bu uygulamayı yaygın olarak kullanıyor. Ama şimdi bir ticari uçak tuvaletinde sunulması ilk olacak. ANA Havayolları’nın Japon tarzı taharet sistemini Boeing 787 uçaklarının tuvaletlerinde hayata geçirdiğini biliyoruz.

Zodiac’ın taharet musluğu olan yeni tuvalet modelinin özellikle uzun mesafeli uçuşları pek çok kimse için çok daha keyifli hale getireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bu teknolojiyi ilk olarak hangi havayolunun uçaklarında hayata geçireceğine dair henüz kesin bir bilgi yok.


İlgili Haber | Los Angeles Havalimanı’nda Tuvaletler Akıllanıyor


(Visited 696 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info